Drużyny Football Academy Bolesławiec zwyciężyły w dwóch kategoriach wiekowych ORLIK i ORLIK MŁODSZY.
Przez cały grany weekend w turniejach finałowych IV kolejki ligowej wystąpiło blisko 300 młodych piłkarzy trenujących na co dzień w ośrodkach Football Academy Bolesławiec, Legnica, Polkowice, Lwówek Śląski, Głogów, Żagań, Chojnów wspieranych przez najwierniejszych kibiców - rodziców, którzy również licznie wstawili się na mecze swoich pociech.
Młodzi piłkarze w rocznikach od 2006 do 2011 na bolesławieckim orliku, który tętnił życiem od rana do wieczora strzelili łącznie 262 gole w 65 meczach!
Wcześniejsze kolejki ligowe rozegrane zostały w Legnicy, Żaganiu i Polkowicach.
W dwóch najmłodszych kategoriach (skrzat i żak młodszy) nie było prowadzonej klasyfikacji końcowej, a wszyscy piłkarze którzy wzięli udział w rozgrywkach otrzymali złote medale. W finałowej kolejce nasi najmłodsi adepci piłki nożnej w kategorii skrzat rozegrali 20 meczy strzelając łącznie 82 gole.
Chcemy podziękować firmie GOLD FINANCE, która ufundowała nagrody dla wszystkich drużyn i zawodników, oraz ciepły poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla. Dziękujemy za współpracę i cieszymy się, że zapowiedzianą wiosenną edycję ligi będziemy mogli zorganizować wspólnie.
Sponsor tytularny ligi: GOLD FINANCE - Doradcy finansowi
Sponsorzy finału: WĘDLINODROBEX, GROSZEK - Sklep spożywczy ul. Cicha, Piekarnia JARMEN - Tomaszów Bolesławiecki.
PODSUMOWANIE:
W kategorii ORLIK (2006-2007) mistrzem rozgrywek została drużyna FOOTBALL ACADEMY BOLESŁAWIEC, która mimo bardzo zaciętej rywalizacji od początku była liderem ligi i nie oddała prowadzenia aż do końca rozgrywek.
Wyniki:
FA Bolesławiec – FA Chojnów 2:4
FA Legnica – FA Polkowice 3:1
FA Żagań – FA Głogów 4:1
FA Bolesławiec – FA Legnica 1:0
FA Chojnów – FA Polkowice 4:2
FA Żagań – FA Bolesławiec 1:1
FA Głogów – FA Legnica 0:6
FA Chojnów – FA Żagań 0:2
FA Bolesławiec – FA Polkowice 4:0
FA Chojnów – FA Głogów 5:1
FA Legnica – FA Żagań 1:0
FA Polkowice – FA Głogów 3:2
FA Chojnów – FA Legnica 3:0
FA Bolesławiec – FA Głogów 7:0
FA Polkowice – FA Żagań 1:4
Tabela:
1. FA Bolesławiec 42 p.
2. FA Żagań 36 p.
3. FA Chojnów 36 p.
4. FA Legnica 34 p.
5. FA Polkowice 12 p.
6. FA Głogów 0 p.
Drużyna "Dream Team Players":
Bramkarz - Mateusz Sinica (Football Academy Bolesławiec)
Zawodnicy:
- Oskar Raziuk (Football Academy Bolesławiec)
- Dawid Zawicki (Football Academy Legnica)
- Marcel Sambor (Football Academy Chojnów)
- Dawid Majcher (Football Academy Głogów)
- Piotr Kozłowski (Football Academy Żagań)
- Ignacy Berliński (Football Academy Polkowice)
W kategorii ORLIK MŁODSZY mistrzem rozgrywek została również drużyna FOOTBALL ACADEMY BOLESŁAWIEC! Drużyna z Bolesławca od początku rozgrywek była liderem w tej grupie i wygrała ligę.
Wyniki:
FA Legnica – FA Żagań 1:0
FA Bolesławiec I – FA Bolesławiec II 4:0
FA Legnica – FA Polkowice 0:5
FA Żagań – FA Bolesławiec I 1:4
FA Bolesławiec II – FA Polkowice 0:3
FA Legnica – FA Bolesławiec I 0:3
FA Żagań – FA Bolesławiec II 1:1
FA Bolesławiec I – FA Polkowice 2:4
FA Legnica – FA Bolesławiec II 1:1
FA Żagań – FA Polkowice 0:3
Tabela:
1. FA Bolesławiec I 44 p.
2. FA Legnica 27 p.
3. FA Polkowice 22 p.
4. FA Żagań 13 p.
5. FA Bolesławiec II 11 p.
Drużyna "Dream Team Players":
Bramkarz - Oliwier Pelc (Football Academy Bolesławiec I)
Zawodnicy:
- Bartek Kulon (Football Academy Legnica)
- Olaf Świerzko (Football Academy Żagań)
- Jakub Wrzeszcz (Football Academy Bolesławiec I)
- Marcel Bednarz (Football Academy Bolesławiec II)
- Ernest Choma (Football Academy Polkowice)
W kategorii ŻAK (2008-2009) mistrzem rozgrywek została drużyna FOOTBALL ACADEMY LEGNICA. Drużyny w tej kategorii prowadziły bardzo wyrównaną rywalizację i do ostatniej kolejki nie wiadomo było komu uda się wywalczyć mistrzowski tytuł.
Wyniki:
FA Polkowice – FA Legnica 1:2
FA Bolesławiec – FA Chojnów 1:0
FA Polkowice – FA Żagań 3:1
FA Legnica – FA Bolesławiec 2:1
FA Chojnów – FA Żagań 2:4
FA Polkowice – FA Bolesławiec 3:1
FA Legnica – FA Chojnów 3:0
FA Bolesławiec – FA Żagań 2:8
FA Polkowice – FA Chojnów 7:0
FA Legnica – FA Żagań 0:4
Tabela:
1. FA Legnica 31 p.
2. FA Polkowice 27 p.
3. FA Żagań 24 p.
4. FA Bolesławiec 21 p.
5. FA Chojnów 9 p.
Drużyna "Dream Team Players":
Bramkarz - Kuba Kodzik (Football Academy Legnica)
Zawodnicy:
- Wiktoria Wypychowska (Football Academy Bolesławiec)
- Oliwier Marcinów (Football Academy Chojnów)
- Seweryn Opaliński (Football Academy Polkowice)
- Janek Rybka (Football Academy Legnica)
- Bartosz Nadrzycki (Football Academy Żagań)
W kategorii ŻAK MŁODSZY zawodnicy w 10 spotkaniach strzelili 38 goli, a trenerzy wybrali drużynę Dream Team Players:
- Bramkarz - Alan Sadowski (Football Academy Legnica)
Zawodnicy:
- Szymon Giera (Football Academy Lwówek Śląski)
- Wirginia Kurek (Football Academy Polkowice)
- Borys Cimoszyński (Football Academy Bolesławiec)
- Mateusz Kaczmarek (Football Academy Legnica)
- Szymon Filipowicz (Football Academy Żagań)