Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nowogrodziec
Czy student ma szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Większość osób wyjeżdżających na studia zmuszona jest do wynajmowania kosztownych mieszkań. Wiele z nich pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o standard. Pojawiają się również dodatkowe koszty związane z utrzymaniem. Część osób zastanawia się, czy nie lepiej byłoby w takiej sytuacji wziąć kredyt na własne mieszkanie. Jednak czy studenci mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie ich wniosku? Sprawdźmy jak wglądają ich szanse.
Czy student ma szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego?

Zdolność kredytowa

Zacznijmy od tego, że taki produkt jak studencki kredyt hipoteczny nie istnieje. Jednak wszyscy uczący się mogą skorzystać ze zwykłego kredytu mieszkaniowego. To czy ich wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie zależy już tylko od osoby i jej zaangażowania w wykazanie swojej zdolności kredytowej. Bank potraktuje studenta jak każdą inną osobę fizyczną, jeśli więc posiada on stabilną sytuację majątkową i źródło uzyskiwanego dochodu, to bardzo możliwe, że taki kredyt zostanie mu przyznany.

Zdecydowanie częściej na podjęcie pracy podczas studiów decydują się osoby studiujące zaocznie. Mają większe możliwości czasowe, ponieważ ich zajęcia odbywają się jedynie w weekendy, co nie przeszkadza w podjęciu pracy na cały etat. Studenci stacjonarni nie mają już takiego komfortu, ponieważ ich zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Nielicznym udaje się podjąć pracę, jednak nigdy nie jest to cały etat, a zarobki nie są raczej wysokie. W sytuacji kiedy dochody są niskie lub zerowe, nie ma co liczyć na przyznanie kredytu hipotecznego przez bank. Jeśli jednak posiadamy dobrze płatną pracę, która jest potwierdzona umową i zaświadczeniem o dochodach to prawdopodobieństwo przyznania kredytu jest dużo większe. Pamiętajmy, że każdy bank określa indywidualnie zdolność kredytową i to, że nie otrzymaliśmy kredytu w jednej instytucji, wcale nie oznacza, że dany kredyt nie zostanie nam przyznany już nigdzie indziej.

Pomoc rodziców

W przypadku osób, które zdają sobie sprawę, że ich zdolność kredytowa raczej nie przyczyni się do pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez bank, mogą pomyśleć o innym rozwiązaniu. Osoby będące na studiach mogą zwiększyć swoją zdolność kredytową, dzięki pomocy rodziców. Nie mamy tu na myśli oczywiście pożyczki, a jedynie skorzystanie z ich zdolności kredytowej. Jeśli zgodzą się zostać współwnioskodawcami i znajdują się w dobrej sytuacji finansowej, to przyznanie pożyczki będzie już o wiele bardziej prawdopodobne.

Więcej porad dotyczących kredytów hipotecznych uzyskasz na polskabankowosc.com.pl


MRo © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl