Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Osiągnęli wybitne sukcesy

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
19 czerwca w sali kina „Forum” w Bolesławcu miała miejsce uroczystość „Pan Prezydent zaprasza”. Ideę uroczystości oddają słowa Witruwiusza „Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza”. Sentencja znakomitego rzymskiego architekta, teoretyka architektury, konstruktora czasów starożytnych była mottem tegorocznej gali „Pan Prezydent zaprasza”.
Osiągnęli wybitne sukcesy

Osiągnęli wybitne sukcesy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Osiągnęli wybitne sukcesy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Osiągnęli wybitne sukcesy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W trakcie uroczystości wiceprezydent Kornel Filipowicz wręczył wybitnie utalentowanym absolwentom szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych „Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec”. Nagrody mają wymiar finansowy i zastępują stypendia. Wysokość nagrody wynosi 1000 zł. Laureaci nagrody zostali wybrani przez Komisję, która składała się z przedstawicieli szkół.

Podstawowe kryteria typowania absolwentów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych zamieszkałych na terenie miasta Bolesławca do „Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec” za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019: średnia ocen od 5,1; zachowanie wzorowe lub bardzo dobre; wyniki egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego od 75 % do 100 %. Z egzaminu ósmoklasisty uczeń musi uzyskać co najmniej z dwóch części od 75 % do 100 %.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej, z części matematyczno-przyrodniczej i  z części języka obcego od 75 % do 100 %. Z egzaminu gimnazjalnego uczeń musi uzyskać co najmniej z dwóch części od 75 % do 100 %.

Typowani absolwenci muszą mieć osiągnięcia indywidualne (bez zespołowych) w zawodach, konkursach i olimpiadach na szczeblu co najmniej powiatowym: w konkursach powiatowych i regionalnych uzyskanie I miejsc (finaliści); w konkursach /olimpiadach/ zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych – finaliści (I, II III miejsce). Punktowane są również wybitne osiągnięcia, które zasługują na wyróżnienie i wynikają z podstawowych działań w ramach realizacji obowiązku szkolnego. Osiągnięcia absolwentów dotyczą wyłącznie uczniów zgłoszonych do udziału w konkursach przez szkołę.

W roku szkolnym 2018/2019 laureatami „Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec” zostali:

Mikołaj Węglarz (PSPiPLO Zakonu Pijarów), Alicja Ratajczak (SP nr 5), Karolina Grabas (SP nr 2), Kacper Raczko (SP nr 5), Jagoda Jarosz (PSPiPLO Zakonu Pijarów), Maciej Majewski (II Prywatne Gimnazjum), Milena Zawrotniak (SP nr 2), Karolina Guzowska (SP nr 3), Krzysztof Medyński (PSPiPLO Zakonu Pijarów), Zofia Kołodziej (SP nr 2), Klaudia Pyrz (SP nr 5), Weronika Zdunek (SP nr 2), Konrad Adruchów (SP nr 4), Michał Surowiecki (SP nr 1), Igor Marcinkiewicz (PSPiPLO Zakonu Pijarów), Krystian Poręba (SP nr 5), Julia Wołkowska (SP nr 2), Anna Filip(PSPiPLO Zakonu Pijarów), Amelia Modzelewska(PSPiPLO Zakonu Pijarów), Michał Maczyński (SP nr 1), Michał Madeiski (SP nr 5), Oliwia Witek (SP nr 4), Jan Izdebski (SP nr 2), Oskar Ciochoń (SP nr 2), Nina Fedorków (SP nr 5), Nikola Policht (SP nr 5), Kornelia Przybylska (PSPiPLO Zakonu Pijarów), Alicja Żądło (SP nr 5), Diana Cieśla (SP nr 4), Kaja Raczyńska (SP nr 5), Ida Paluszczyszyn (II PG), Magdalena Szczygielska (SP nr 5), Natalia Ziembikiewicz (SP nr 3), Samanta Blacha (SP nr 4), Dominik Skrobot (SP nr 4), Aleksandra Surus (SP nr 2), Hanna Drużga (SP nr 5), Nadia Miłkowska (SP nr 2), Magdalena Bielak (SP nr 4), Karolina Kołodziej (II PG), Milena Paszek (PSPiPLO Zakonu Pijarów), Justyna Pankowska (SP nr 2), Jakub Zięba (SP nr 5), Aleksandra Wyrostek (SP nr 5), Natalia Deberny (SP nr 1), Ilona Kraśnicka (II PG), Julia Wencek (PSPiPLO Zakonu Pijarów), Natalia Mierzwa (SP nr 1), Alicja Kosecka (SP nr 1), Aleksandra Klimek (SP nr 4), Roksana Gwiazdoń (SP nr 5), Małgorzata Leszczyńska (SP nr 4), Laura Szandrowska (SP nr 2), Aleksandra Obleszczuk (SP nr 1), Wojciech Pająk (SP nr 5), Julia Czerwińska (SP nr 1), Aleksandra Malec (SP nr 5), Magdalena Kędzierska (SP nr 5).

Tradycyjnie już uczniowie, którzy mają sukcesy w konkursach naukowych i zawodach sportowych otrzymali pamiątkowe pióra i certyfikaty „TALENT ROKU 2019”. Komisja weryfikująca laureatów do Złotej Setki Bolesławieckich Talentów składała się z przedstawicieli szkół. Osiągnięcia uczniów rozpatrywano w trzech kategoriach: osiągnięcia przedmiotowe, osiągnięcia artystyczne i tematyczne oraz osiągnięcia sportowe.

W tym roku w Złotej Setce Bolesławieckich Talentów znaleźli się:

- laureaci konkursów humanistycznych: Karolina Chlastawa, Michał Surowiecki, Brajan Tomaszewski, Jakub Karczmarz, Michał Bonk, Wojciech Kijanka, Milena Przybylska, Kacper Domański, Nina Fedorków, Miłosz Kosior, Szymon Kostulski, Zofia Koza, Nadia Maziarz, Oliwia Pełdiak, Alicja Ratajczak, Maria Reguła, Maja Rutkowska, Kalina Szczepaniak, Kacper Wróbel, Miłosz Ciechanowicz, Joanna Ośko, Anna Filip, Jagoda Jarosz, Milena Kretkowska, Aleksandra Sadczuk, Anna Sadczuk, Piotr Siarkowski, Magdalena Sudół

- laureaci konkursów matematyczno – przyrodniczych: Ada Izydorczyk, Michał Maczyński, Mikołaj Mankiewicz, Jagoda Zagdańska, Karolina Grabas, Jan Izdebski, Igor Plizga, Alicja Burdukiewicz, Karolina Guzowska, Szymon Olechnowicz, Igor Szerszunowicz, Miłosz Wojtowicz, Konrad Andruchów, Jakub Korzeniewicz, Igor Markiewicz, Wojciech Raszczuk, Wiktor Dykas, Michał Jednoróg, Wiktor Kwapisz, Kacper Raczko, Dawid Serwatka, Natalia Szeklińska, Natalia Zapiór, Antoni Łasica, Antoni Oleśków, Mikołaj Węglarz

- laureaci konkursów artystycznych: Natasza Sztych, Pola Burczyk, Zofia Kołodziej, Julia Wołkowska, Weronika Zdunek, Lena Korycka, Maja Wojtowicz, Natalia Fryc, Natalia Mysiak, Pola Dorosz, Sandra Gałka, Dawid Maczel oraz Pola Pełka

- laureaci dyscyplin sportowych: Katarzyna Abramowicz, Julia Barszczewska, Karina Brzezińska, Oliwia Kriks, Natalia Niezgoda, Małgorzata Olszowa, Izabela Puzio, Oliwier Skorupiński, Michał Sobczyszyn, Aleksandra Szymańska, Amelia Szymska, Julia Szymska, Patryk Biżecki, Jakub Bujnicki, Szymon Fita, Amelia Jackowska, Mikołaj Nowak, Michał Zazula, Filip Steifer, Jan Reguła, Jakub Woch, Bartosz Budzik, Radosław Burdzy, Filip Dudyński, Aleksandra Korta, Żaneta Woźniak, Oliwia Zagdańska, Stanisław Pachnik, Maja Oleś, Oliwia Roman.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym absolwentom oraz laureatom Złotej Setki Bolesławieckich Talentów, ich nauczycielom, opiekunom i rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów.

W tym roku uroczystość oraz oprawę artystyczną przygotowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Bolesławcu. Więcej na www.boleslawiec.eu


otomedia.pl



Dzisiaj
Wtorek 23 lipca 2019
Imieniny
Sławy, Sławosza, Żelisławy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl